COMUNICATE

Ceremonialul de absolvire şi de acordare a gradului profesional de “agent de poliţie” Promoţiei 2015
   Vineri, 17 iulie 2015, 294 de noi agenţi s-au alăturat structurilor Poliţiei Române, să fie reprezentanţi ai statului de drept, factori de stabilitate şi de modelare socială prin puterea legii, a cuvântului şi a exemplului propriu... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Centrul unic de examen pentru sesiunea de absolvire a învăţământului postliceal 2015
   În perioada 6 – 14 iulie 2015, s-a desfăşurat examenul de absolvire pentru elevii Promoţiei 2015 din cele două instituţii de învăţământ postliceal din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Şi TU poţi deveni POLIŢIST!
   Promovarea profesiei de poliţist şi a ofertei educaţionale a instituţiilor de formare din Ministerul Afacerilor Interne. (vizualizează prezentare Powerpoint).

Două campioane olimpice în vizită la şcoala noastră
   Pe data de 1 Aprilie 2015, şcoala noastră a avut onoarea de a fi vizitată de doua personalităţi marcante ale sportului românesc contemporan, Alina Alexandra Dumitru, multiplă campioană la judo şi Doina Ignat, multiplă campioană la canotaj... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Alături de Nichita Stănescu
   Duminică, 29 martie 2015, elevii care fac parte din Cercul literar “Ioan Tecşa” al şcolii, au răspuns prezent invitaţiei Centrului Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, participând la comemorarea poetului naţional NICHITA STĂNESCU... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Ziua Poliţiei Române
   Miercuri, 25 martie 2015, toţi reprezentanţii Poliţiei Române au îmbrăcat uniforma de ceremonie, fiind ziua noastră, a tuturor poliţiştilor, la împlinirea a 193 de ani de atestare documentară a acestei instituţii. ... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Proiectul educaţional "Micul Poliţist"
   În perioada 10.03-24.03.2015, Şcoala de Agenţi de Poliţie “Vasile Lascăr” Câmpina a derulat, în colaborare cu două şcoli gimnaziale din municipiul Câmpina, parteneriatul educaţional “MICUL POLIŢIST”... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Zilele Porţilor Deschise
   În fiecare an, Şcoala de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina organizează acţiunea „Săptămâna Porţilor Deschise”... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Activităţi cultural - educative
   În perioada 16,03.2015 + 24,03,2015, în cadrul Şcolii de Agenţi de Poliţie “Vasile Lascăr” Câmpina s+au desfăşurat o serie de activităţi umanitare şi cultural educative... (vizualizează prezentare Powerpoint).

Pentru a vizualiza documentele aveţi nevoie de programul Adobe Reader, pe care îl puteţi descărca de aici: