Ministerul Afacerilor Interne

Agenda conducerii

Aniversare 50 de ani.

Aniversare 50 de ani.(Vizualizeaza documentul)

Jurământ noiembrie 2017

Vineri, 10 noiembrie 2017, elevii de anul I din Şcoala de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina au depus Jurământul Militar faţă de ţară.(Vizualizeaza documentul)

26.10.2017

Hramul capelei Şcolii de Agenţi de Poliţie “Vasile Lascăr” Câmpina

An de an, la 26 octombrie, la Şcoala de Agenţi de Poliţie “Vasile Lascăr” Câmpina se sărbătoreşte hramul capelei, Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, care este considerat, în tradiţia populară, unul dintre cei mai mari sfinţi militari, ocrotitor al luptătorilor.(Vizualizeaza documentul)

03.07.2017

Ziua eroilor

În fiecare an, de Sfânta Sărbătoare a Înălţării Domnului, a intrat în tradiţie ca să aducem un prinos de recunoştinţă eroilor neamului, care s-au jertfit pentru apărarea pământului strămoşesc.(Vizualizeaza documentul)

21.06.2017

Absolvire 2017

Ceremonialul de absolvire şi de acordare a gradului profesional de „agent de poliţie” Promoţiei 2017.(Vizualizeaza documentul)

20.06.2017

Şcoala altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun

În perioada 14.05 – 09.06.2017 s-a desfăşurat Programul naţional ,,Şcoala Altfel’’, dedicat activităţilor extracurriculare şi extraşcolare, prin care elevii au avut ocazia să viziteze anumite obiective, să se recreeze şi să afle lucruri noi despre diferite instituţii.(Vizualizeaza documentul)

20.06.2017

În perioada 15.05-19.05.2017 s-a desfăşurat Festivalul cultural-artistic al studenţilor şi elevilor din instituţiile de învăţământ ale M.A.I. ediţia a XIX-a. Evenimentul a fost găzduit de Şcoala Militară de Jandarmi ”Petru Rareş„ Fălticeni şi a reprezentat o modalitate de exprimare a aptitudinilor artistice.(Vizualizeaza documentul)

02.06.2017

Cooperare internaţională

În perioada 29 mai - 02 iunie 2017, s-au desfăşurat două sesiuni de schimburi de experienţă profesională pentru elevi şi cadre ale instituției noastre şi studenţi din cadrul Universităţii de Poliţie din Hahn, Germania.(Vizualizeaza documentul)

Ziua internaţională a copilului

Ca în fiecare an, Şcoala de Agenţi de Poliţie ,,Vasile Lascăr’’ Câmpina a marcat, într-un cadru festiv, Ziua Internaţională a Copilului.(Vizualizeaza documentul)

20.05.2017

Cooperare internaţională

În perioada 09–19 mai 2017, instituţia noastră a fost gazda, pentru a treia oară, a unui nou stagiu de pregătire pe linie de “securitate publică” cu elevi francezi din ultimul an de studiu, specializarea „Securitate-Prevenire”, din cadrul Liceului Profesional şi Tehnologic l’ Estaque din Marsilia, Franţa.(Vizualizeaza documentul)

16.04.2017

Ziua Jandarmeriei Române

La invitaţia Grupării de Jandarmi Mobilă ,,Matei Basarab” Ploieşti, Şcoala de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina a participat la activităţile desfăşurate la Palatul Culturii din municipiul Ploieşti.(Vizualizeaza documentul)

25.03.2017

25 Martie - Ziua Poliţiei Române

Ca în fiecare an, Şcoala de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina a organizat o serie de activităţi dedicate Zilei Poliţiei Române.(Vizualizeaza documentul)

Activităţi prilejuite de Ziua Poliţiei Române

Şcoala de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina a fost prezentă, la invitaţia Inspectoratului General al Poliţiei Române, în Aeroportul „Henri Coandă” Otopeni, pentru a promova profesia de poliţist şi imaginea instituţiei.(Vizualizeaza documentul)

07.03.2017

Ziua internaţională a femeii

Marţi, 7 martie 2017, la Şcoala de Agenţi de Poliţie “Vasile Lascăr” Câmpina, a avut loc o întâlnire festivă în Amfiteatrul „Dr. Eugen Bianu” organizată în cinstea tuturor doamnelor şi domnişoarelor cadre şi personal contractual din şcoală cu prilejul Zilei Internaţionale a Femeii.(Vizualizeaza documentul)

08.01.2017

Cooperare internaţională

În perioada 08-13 ianuarie 2017, s-au desfăşurat două sesiuni de schimburi de experienţă profesională pentru elevi şi cadre ale şcolii noastre şi studenţi din cadrul Universităţii de Poliţie din Hahn, Germania.(Vizualizeaza documentul)

Admitere 2018

Precizari privin admiterea in Scoala de Agenti de Politie Vasile Lascar Campina

Relatii cu publicul

Aflați informații utile privind depunerea petițiilor sau solicitarea de audiențe la Scoala de Agenti de Politie Vasile Lascar Campina.

Agenda Conducerii

Aflați mai multe informații privind agenda conducerii Scolii de Agenti de Politie Vasile Lascar Campina.